ART / Etchings etc / Etching 8761091
*
nr 876 1091
ETCHING (F)
Hans Johansson (Norsbo), signed. 1936, "Zorns atelier i Stockholm", motivet: 15x12,
Hans Johansson (Norsbo), signerad. 1936, "Zorns atelier i Stockholm", motivet: 15x12
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday February 17 2014
at 19:46:46
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/2 10:28:15
1
700 kr
17/2 17:23:11
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 17
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans johansson norsbo
-
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:07
-
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:58
-
8223 ETCHINGS
2 pcs, unidentified artist. Signed, Marina, 1849-1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:58
*
ETCHING (F)
Read more about Grafik
nr 876 1091
ETCHING (F)
Hans Johansson (Norsbo), signed. 1936, "Zorns atelier i Stockholm", motivet: 15x12,
Hans Johansson (Norsbo), signerad. 1936, "Zorns atelier i Stockholm", motivet: 15x12
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Monday February 17 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
1/2 10:28:15 | 1 | 700 kr |
17/2 17:23:11 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 17
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans johansson norsbo
-
8009 ETCHING
Einar Norelius (1900-1985), Sweden. "Snäcka". Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:07 -
8084 ETCHING
Mona Johansson. Still life. Signed, numbered 167/3..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:58 -
8223 ETCHINGS
2 pcs, unidentified artist. Signed, Marina, 1849-1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:58